Jakie cechy mają osoby urodzone pod znakiem Lwa?

Opublikowano: 28-07-2020

Wróć do spisu artykułów


Zodiakalne Lwy to osoby urodzone między 23 lipca a 22 sierpnia. Prawdopodobnie jest to jeden z najszczęśliwszych znaków. Mówi się, że lew jest królem zwierząt. Czy to oznacza, że i ludzie spod znaku Lwa mają w sobie coś królewskiego? Może są odważni i dumni jak lwy? Jaki jest Lew w życiu prywatnym i zawodowym? Co wyróżnia Lwa spośród innych znaków Zodiaku?

 

Charakterystyka zodiakalnego Lwa

Lew to znak ściśle związany z ogniem i temu żywiołowi podporządkowane są jego instynkty. Lwami opiekuje się Słońce. Dlatego Lwy wyznaczają sobie jasne cele oraz z dużą zawziętością i walecznością dążą do ich realizacji. Są pełne ambicji, mają skłonności przywódcze i potrafią inspirować otoczenie. Większość ich przedsięwzięć ma na celu zdobycie rozpoznawalności i popularności. Lew to znak z natury silny, ale jednocześnie wrażliwy i emocjonalny.

 

Osobowość Lwa

Stwierdzenie, że Lwy mają w sobie coś królewskiego, jest jak najbardziej prawdziwe. Ich szczęśliwy kolor to złoty. Niewątpliwe są też królami życia. Nie akceptują porażek. Niepowodzenia potrafią obrócić w sukces lub szybko o nich zapominają. Lwy cechuje niesamowita pewność siebie i pozytywne nastawienie do życia. Uważają, że są w stanie osiągnąć absolutnie wszystko, co tylko sobie postanowią, i nawet największe trudności pokonują z uśmiechem na ustach. Lwy pragną, aby wszystko było podporządkowane ich woli. Uważają, że nikt nie jest w stanie im dorównać. Lubią być w centrum uwagi.

 

Słabe strony Lwa

Nadmierna pewność siebie i przekonanie o słuszności własnych poglądów nierzadko przeradza się w brak krytycyzmu. Lwy potrafią się obrazić, nawet gdy ktoś zwraca im uwagę i wytyka błędy dla ich własnego dobra. Przez zbytnią zuchwałość bywają postrzegane jako osoby bardzo irytujące. Lew jest szczery, otwarty i prawdomówny. Niestety ta uczciwość często graniczy z naiwnością. Lwy każdemu przypisują cechy własnego charakteru, dlatego nie są do końca świadome istnienia w świecie zła i nieuczciwości. Zanim zorientują się, że niektórym ludziom nie wolno ślepo wierzyć, zostają nierzadko oszukane i wykorzystane.

 

Lew jako partner życiowy

Lwy sprawiają wrażenie ludzi uroczych, sympatycznych i otwartych na świat. Dlatego też przyciągają uwagę i wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej. Jeśli znajdą swoją drugą połówkę, potrafią się całkowicie otworzyć i stworzyć silną więź na całe życie. Lwie serce cechuje się ogromną odwagą i szlachetnością. Lwy są gotowe walczyć o dobro tych, których kochają, nawet gdy muszą dużo poświęcić. Duma Lwów nie dopuszcza kłamstw ani zdrady. Pozostają one w pamięci zranionego Lwa na zawsze i prawdopodobnie żadne przeprosiny nie pomogą przywrócić dobrych stosunków.

 

Pod znakiem Lwa urodzili się m.in. Sandra Bullock, Fidel Castro, Whitney Houston, Jan III Sobieski, Jennifer Lopez, Madonna, Napoleon Bonaparte, Barack Obama, Arnold Schwarzenegger. 

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję