Jak wiązać pareo?

Opublikowano: 05-07-2020

Wróć do spisu artykułów


Pareo jest elementem garderoby, który możemy wykorzystać niczym okład z tkaniny. To w zasadzie duża chusta, prostokątna, rzadziej trójkątna, wykonana z cienkiego, przewiewnego materiału, najczęściej bawełniana lub szyfonowa. Pareo jest niezwykle wszechstronne i można je wiązać na wiele sposobów w zależności od przeznaczenia. Jeżeli nie wiemy jeszcze, jak wykreować strój plażowy w trakcie tego lata, skorzystajmy z kilku klasycznych wiązań. Każda z tych opcji jest szybka i łatwa i oferuje nam zgrabny, estetyczny wygląd, gdy tylko tego potrzebujemy. Nośmy strój kąpielowy pod pareo i cieszmy się lekką kreacją, która zaintryguje niejednego plażowicza.

Najpopularniejszym sposobem wiązania pareo jest stylizacja przypominająca długą spódnicę noszoną na biodrach. Wystarczy owinąć chustę wokół talii, ująć dwa końce i związać je na boku. Aby uzyskać minispódniczkę, należy złożyć pareo na pół wzdłuż dłuższej krawędzi, dwukrotnie owinąć biodra i związać oba końce: ten z wierzchu i ten spod spodu.

Aby związać pareo w bluzkę, należy założyć je na szyję jak szal, tak aby zwisający materiał układał się luźno na piersiach. Następnie należy skrzyżować pasy materiału z przodu, przełożyć dwa końce chusty do tyłu i związać je na plecach.

Za pomocą pareo można również stworzyć niepowtarzalną plażową sukienkę. W tym celu należy zarzucić chustę na plecy, tak aby jej dłuższa krawędź znajdowała się tuż pod pachami, następnie owinąć ją wokół ciała, krzyżując oba górne rogi przed sobą. Wystarczy je nieco zwinąć i związać na karku. Aby uzyskać fason asymetryczny, możemy owinąć się chustą i związać jej górne rogi na jednym ramieniu. Do wykreowania sukienki można również wykorzystać bransoletę. W tym przypadku okrywamy chustą plecy i przytrzymujemy przed sobą oba górne rogi, następnie przekładamy je przez bransoletę. Bransoletę przesuwamy w kierunku ciała i rozkładamy przełożone końce chusty w obie strony. Układamy materiał na piersiach, przeciągamy do tyłu i związujemy końce na plecach pod łopatkami.

Możemy wykorzystać chusty różnych kształtów i różnej wielkości i zastosować jeszcze inne sposoby wiązania pareo. Za pomocą pareo jesteśmy w stanie podkreślić walory swojej sylwetki lub ukryć pewne mankamenty. Jeśli czujemy się na siłach, możemy wyczarować wiązanie o wiele bardziej kreatywne od przedstawionych powyżej. 

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję