Jakie cechy mają osoby urodzone pod znakiem Raka?

Opublikowano: 21-06-2020

Wróć do spisu artykułów


Zodiakalny Rak jest osobą romantyczną i skrytą. W ten sposób chroni się przed światem, który nie zawsze rozumie jego sentymentalną naturę. Szczególne znaczenie ma dla niego poczucie bezpieczeństwa oraz ochrona najbliższych.

Osoby urodzone pod znakiem Raka charakteryzują się introwertyzmem i skłonnością do patrzenia w przeszłość. Wspominanie minionych chwil daje im poczucie bezpieczeństwa, nie pozwala jednak na śmiały podbój świata. Raki często trzeba mocno namawiać na to, aby dały się odkryć i pokazały swoje talenty, bo po prostu są czarnowidzami. Oczywiście potrafią samodzielnie podejmować decyzje i chętnie to robią. Po prostu do realizacji siebie potrzebują życzliwego otoczenia, które nie będzie ich wyśmiewać i krytykować bez potrzeby. Niestety złe słowo jest bodźcem wywołującym jeszcze większą izolację i chęć ucieczki.

Rak nie potrafi rozładowywać emocji i chowa je w sobie, katując się autodestrukcyjnymi myślami. Aby nieco złagodzić wewnętrzne rozterki, powinien nosić awanturyn. Według starych wierzeń kamień ten może spowodować zmianę na lepsze, co z pewnością dodałoby Rakowi pewności siebie. Podobny efekt wywoła szczęśliwy kolor, jakim jest srebrny. Raki niemal instynktownie wybierają ubrania i dodatki w odcieniu ich planety opiekuńczej, czyli Księżyca. Księżyc daje Rakowi ogromne pokłady opiekuńczości, a także pociąg do mistycyzmu i wszystkiego, co nieznane. Niestety jest odpowiedzialny również za jego zmienność. Z Rakiem nigdy nie wiadomo, o co się obrazi, a co przypadnie mu do gustu. Trzeba jednak przyznać, że zawsze zachowa się taktownie, ewentualnie odejdzie bez słowa.

Osoby, które urodziły się między 21 czerwca a 22 lipca, odznaczają się uprzejmością i opiekuńczością. Są doskonałym materiałem na przyjaciół i małżonków, bo niezależnie od sytuacji starają się być lojalni. Trzeba jednak wykazać się tym samym, aby Rak mógł rozkwitnąć.

Pod znakiem Raka urodzili się m.in. Marc Chagall, Tom Cruise, Harrison Ford, Gajusz Juliusz Cezar, Gottfried Wilhelm Leibniz, Nelson Mandela, Czesław Miłosz, Antoine de Saint-Exupéry, Sylvester Stallone, Nikola Tesla.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję