Jak pozbyć się bólu karku?

Opublikowano: 16-04-2020

Wróć do spisu artykułów


Każdy, kto przynajmniej raz w swoim życiu doświadczył bólu karku, wie, jak nieprzyjemna jest to dolegliwość. W związku z tym, jeśli zmagamy się z tym problemem od dłuższego czasu, staramy się za wszelką cenę zdobyć informacje, jak sobie z bólem karku poradzić.

 

Dlaczego odczuwamy ból karku?

Jeśli chcemy się pozbyć uporczywego bólu karku, musimy najpierw określić, jakie jest źródło tego problemu. Najczęściej bowiem okazuje się, że samo wyeliminowanie takiego czynnika znacznie poprawia komfort codziennego życia.

Przyjmuje się, że do najczęstszych przyczyn powstawania bólu karku należą: przyjmowanie nieprawidłowej pozycji podczas pracy siedzącej, niewłaściwe ułożenie ciała w czasie snu, a nawet stres. Rzadziej jest to wynik przebytej choroby, uszkodzenia mechanicznego bądź stanu zapalnego.

 

Jak sobie poradzić z problemem bolącego karku?

Źródeł problemu może być całkiem sporo, a każdy z nich wymaga zastosowania innego środka zaradczego. W przypadku dolegliwości bólowych wynikających z trybu pracy najlepsze będą różnego rodzaju ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie szyi, które powinno się wykonywać nawet co 2 godziny w trakcie pracy. Jeśli jest to dolegliwość, której nabawiliśmy się w wyniku przyjmowania nieprawidłowej pozycji podczas snu, zaleca się przede wszystkim kupno specjalnej poduszki. Dobra poduszka ortopedyczna często potrafi zdziałać cuda. Warto jednak mieć na uwadze to, że może być konieczna również wymiana materaca, a może nawet łóżka.

W przypadku poważniejszych problemów wskazane jest udanie się do specjalisty i wykonanie stosownych badań. Lekarz prawdopodobnie przepisze nam leki przeciwzapalne, które pozwolą nieco ulżyć w cierpieniu, a następnie zostanie przeprowadzona wnikliwa diagnostyka.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję