Jakie cechy mają osoby urodzone pod znakiem Barana?

Opublikowano: 04-04-2020

Wróć do spisu artykułów


Baran to pierwszy znak Zodiaku. Już to wskazuje, jakimi cechami odznaczają się osoby urodzone pod znakiem Barana. Między 21 marca a 19 kwietnia rodzą się przywódcy, ludzie, którzy lubią być pierwsi. Jakie zachowania i cechy są typowe dla przedstawicieli tego znaku? Z jakimi osobami dobrze się Baranowi współpracuje? Jak wykorzystać cechy, którymi obdarzyły Barana gwiazdy?

 

Siła i upór

Baran twardo stąpa po ziemi i wykazuje się dużą szczerością. Z tego względu zachowanie Barana często uznaje się za obcesowe. Ale Baran po prostu taki jest: szczerze i bezpośrednio przekazuje swoje spostrzeżenia. W związku z tym idealne dla Barana wydają się stanowiska kierownicze. Ludzie urodzeni pod tym znakiem świetnie sprawdzają się w sytuacjach, w których dochodzi do bezpośredniej rywalizacji. Nie są zbyt skorzy do mozolnego planowania kolejnych posunięć, to ludzie czynu. Doskonale spisują się w sportach sprawnościowych, ale indywidualnych. Ze względu na potrzebę rywalizacji niezbyt dobrze odnajdują się w dyscyplinach zespołowych, ponieważ od razu chcą obejmować pozycję lidera. Nie są w stanie usiedzieć w miejscu, nie dla nich praca monotonna i powtarzalna, szukają raczej urozmaicenia. Z uwagi na porywczą naturę ich szczęśliwy kolor to czerwony. Powinni się jednak również otaczać dużą ilością uspokajającej zieleni.

 

Przyjazne znaki

Ze względu na wrodzoną porywczość, skłonność do agresji i bezpośredniość Baran ma tendencję do ranienia innych osób. Dlatego trudno mu nawiązać dłuższe relacje. Przyjaznymi Baranowi znakami są Lew, Strzelec, Bliźnięta i Wodnik, które są w stanie podporządkować się naturze Barana lub odnajdują siłę do ciągłej walki z jego dążeniami do sprawowania niepodzielnej władzy. Osoby urodzone pod znakiem Barana nie są skłonne do pójścia na kompromis. Dwie osoby spod znaku Barana będą raczej ze sobą rywalizować, niż szukać rozwiązania problemu. Jest jednak cecha, która może zjednać Baranowi przychylność innych ludzi: nawet w razie niepowodzenia nie poddaje się i wytrwale dąży do celu.

Pod znakiem Barana urodzili się m.in. Charlie Chaplin, Doris Day, Billie Holiday, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh i Quentin Tarantino.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję