Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Opublikowano: 14-04-2020

Wróć do spisu artykułów


Opuchnięte oczy to problem wiążący się najczęściej z przemęczeniem i zbyt małą ilością snu, niekiedy również z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Na szczęście istnieją domowe sposoby na opanowanie sytuacji i poprawę wyglądu. Jak możemy zwalczyć obrzęk wokół oczu?

 

Odpowiednia dieta i nawodnienie

Niewłaściwa dieta i brak odpowiedniego nawodnienia organizmu mogą odpowiadać za wiele nieprawidłowości, w tym również za zły stan skóry oraz opuchliznę pod oczami. Aby organizm pracował prawidłowo, a skóra była promienna i napięta, należy pić minimum 2 litry wody dziennie. Można oczywiście pić inne napoje, jednak to woda jest najbardziej zalecana. Należy także pamiętać, że kawa i inne napoje zawierające kofeinę odwadniają organizm, w związku z czym pojawia się konieczność spożywania większej ilości wody. Podstawą dobrej diety, umożliwiającej zachowanie młodego i zdrowego wyglądu, powinny być warzywa i owoce, a dopiero w dalszej kolejności mięso czy żywność przetworzona.

 

Higiena snu

Długość i higiena snu mają niebagatelne znacznie dla zdrowia i urody. Tylko wtedy, gdy śpimy w odpowiednich warunkach, zapewniamy optymalny wypoczynek naszemu organizmowi. Najlepiej śpi się w przewietrzonych pomieszczeniach, w których temperatura powietrza wynosi około 18 stopni Celsjusza. Powinniśmy spać przeciętnie około 8 godzin na dobę, choć oczywiście jedni potrzebują snu nieco więcej, inni mniej. Ważne, aby po przebudzeniu czuć się wyspanym i wypoczętym.

 

Okłady z ziół

Szybkim sposobem na opuchnięte oczy są kompresy, na przykład z zielonej lub czarnej herbaty w torebce. Okład z ziela świetlika lekarskiego pozwala zmniejszyć obrzęk i szybko poprawia wygląd. Należy na kilkanaście przyłożyć na powieki namoczone w naparze płatki kosmetyczne lub ostudzone torebki ziela świetlika lekarskiego. Do okładów można wykorzystać również inne zioła, takie jak arnika, chaber, kasztanowiec, lipa czy rumianek.

Kompres ziołowy nie zlikwiduje przyczyny, pozwoli jednak na szybkie opanowanie sytuacji, na przykład przed ważnym spotkaniem. Jeśli opuchlizna utrzymuje się przez dłuższy czas, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, ponieważ może ona być objawem poważniejszego schorzenia.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję