Jak pozbyć się rybików?

Opublikowano: 14-04-2020

Wróć do spisu artykułów


Wchodząc do łazienki lub kuchni, zapewne wielokrotnie zauważyliśmy na podłodze owady przypominające małe srebrne rybki. To rybiki cukrowe. Nie są one mile widziane w naszym domu. Jak możemy się ich pozbyć?

 

Wykorzystanie zapachów

W walce z rybikami pomoże wykorzystanie w łazience zapachów, które nie są tolerowane przez te owady. Do takich zapachów można zaliczyć aromaty goździków, cytryny, lawendy czy rozmarynu. Wystarczy, że od czasu do czasu przetrzemy płytki w łazience wodą z dodatkiem soku z cytrynu lub zastosujemy środek na mole o zapachu lawendy. Ponadto zabieg ten sprawi, że nasza łazienka będzie odznaczała się świeżym, przyjemnym zapachem.

 

Rybiki lubią wilgoć

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się niechcianych lokatorów z łazienki jest ograniczenie wilgotności w pomieszczeniu. Po prysznicu lub kąpieli nie wolno zamykać drzwi do łazienki. Jeśli mamy taką możliwość, nie powinniśmy wieszać prania w łazience, zwłaszcza gdy nie mamy w niej dostatecznie dobrej wentylacji. Warto umieścić w łazience pochłaniacz wilgoci, można go zastosować również w innych pomieszczeniach. Użycie pochłaniacza wilgoci pozwoli zmniejszyć poziom wilgotności powietrza w łazience i sprawi, że rybiki stracą dobre warunki do życia.

 

Pułapki na owady

Niezwykle skuteczny sposób walki z rybikami stanowią pułapki. Dzięki zastosowaniu pułapki na rybiki możemy mieć prawie stuprocentową pewność, że pozbędziemy się niechcianych owadów raz na zawsze. Pułapkę taką możemy przygotować samodzielnie.

W tym celu można wykorzystać cukier puder oraz taśmę dwustronną. Wystarczy posypać taśmę niewielką ilością cukru. Możemy również wziąć pod uwagę pułapkę z miodu i tektury. Owady przykleją się do gęstego miodu, a my pozbędziemy się ich wraz z kawałkiem papieru. Innym sposobem jest umieszczenie cukru w słoiku i oklejenie go szorstkim materiałem. Wejście do słoika z przysmakiem będzie dla rybików łatwe, nie będą jednak w stanie go opuścić ze względu na śliską ściankę wewnętrzną słoika.

Można również skorzystać z pułapek na rybiki dostępnych w sklepach. Produkty takie najczęściej nie zawierają toksycznych składników, w związku z czym nie stanowią zagrożenia dla zwierząt domowych.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję