Zalety codziennych spacerów

Opublikowano: 08-04-2020

Wróć do spisu artykułów


W dzisiejszych czasach, gdy większość czynności wykonujemy w wymuszonej pozycji siedzącej, zapominamy o tym, jak wiele korzyści może przynieść naszemu organizmowi zwykłe chodzenie. Nic dziwnego, że tak wielu specjalistów zaleca codzienne, nawet krótkie spacery. Jakie są ich zalety?

 

Działanie profilaktyczne

Najważniejszą zaletą spacerowania jest to, że pomaga nam ono uchronić się przed bardzo poważnymi chorobami i dolegliwościami. Codzienne spacery mają niezwykle korzystny wpływ przede wszystkim na układ krążenia. Taki regularny i niezbyt intensywny wysiłek fizyczny jest bardzo istotny w profilaktyce chorób serca. Codzienne spacery pozwalają na znaczne wzmocnienie struktury kości i w związku z tym pomagają w zapobieganiu osteoporozie.

 

Poprawa jakości snu

Jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych jest bezsenność. Być może nawet większa część osób, które się z nią zmagają, nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu. Codzienne spacery przyczyniają się do zmniejszenia poziomu stresu, pomagają w walce z depresją, a także pozwalają na zwalczanie zaburzeń snu.

 

Lepsza kondycja fizyczna

Siedzący tryb życia ma jeszcze jedną bardzo poważną konsekwencję. Jest nią znaczny spadek sprawności fizycznej. Spacery pozwalają poprawić kondycję. Dzięki zwiększeniu aktywności fizycznej możliwe jest nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również istotne poprawienie działania układu oddechowego i siły mięśni. I wbrew pozorom wcale nie musimy temu poświęcać zbyt wiele czasu.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję