Jak znaleźć miłość po czterdziestce?

Opublikowano: 27-03-2020

Wróć do spisu artykułów


Wiele osób po czterdziestce czy pięćdziesiątce, które mają za sobą rozwód, śmierć bliskiej osoby lub nieudane związki, decydują się na samotne życie i nawet nie szukają okazji, aby poznać kogoś wartościowego. Są to często osoby samodzielnie i dobrze sytuowane. Wcześniej nie udało im się stworzyć trwałego związku, do pełni szczęścia potrzebują tak naprawdę tylko bliskości drugiej osoby. Jakie mają możliwości?

 

Trzeba wyjść do ludzi

Większość psychologów i seksuologów twierdzi, że stały związek można zbudować w każdym wieku. Jak mogą znaleźć kogoś bliskiego osoby dojrzałe? Bardzo ważne jest, aby nie zamykać się na innych ludzi. Osoby samotne wpadają najczęściej w schemat: praca-dom, z którego ciężko im wyjść. Przestają zajmować się swoim hobby, nie wychodzą do kawiarni, nie spotykają się z przyjaciółmi ani znajomymi z pracy, ponieważ krępują się swojej samotności. Należy zdecydowanie postawić na intensywny tryb życia. Trzeba jak najczęściej spotykać się z ludźmi. Warto zapisać się do klubów, do których należą ludzie z pasją (w naszym lub podobnym wieku). Wszelkie wydarzenia kulturalne, imprezy pracownicze czy przyjęcia rodzinne dają możliwość spotkania na swojej drodze wartościowej osoby, z którą można zbudować silne uczucie (nawet po czterdziestce, pięćdziesiątce i sześćdziesiątce!).

 

Portale dla singli

Czy warto zakładać profile na takich portalach? Zdecydowanie tak. Nie należy się jednak nastawiać, że na pierwszym spotkaniu poznamy miłość swojego życia. Być może nie poznamy tam partnera, z którym spędzimy długie lata, ale na przykład osobę, z którą przeżyjemy ciekawą przygodę: miłe randki, seks bez zobowiązań, spotkania w ciekawych miejscach — tego potrzebuje każdy z nas, warto więc dać sobie szansę.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję