Jak dbać o kondycję po pięćdziesiątce?

Opublikowano: 25-03-2020

Wróć do spisu artykułów


Podeszły wiek wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z aktywności fizycznej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla osób, które chcą się dowiedzieć, w jaki sposób można utrzymać dobrą kondycję nawet po pięćdziesiątce.

 

Systematyczne ćwiczenia kluczem do sukcesu

Dzięki systematycznym ćwiczeniom można zadbać nie tylko o układ kostno-stawowy, ale również o lepsze samopoczucie i zdecydowanie bardziej atrakcyjny wygląd. Regularne ćwiczenia są również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą znacznie zwiększyć swoją odporność i poprawić wydolność całego układu sercowo-naczyniowego. Najprostszą formą aktywności fizycznej dla osób starszych jest oczywiście codzienny spacer. Tego typu aktywność fizyczna nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dużego nakładu finansowego, to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Należy jedynie zaopatrzyć się w wygodną odzież i porządne obuwie.

 

Ćwiczenia w grupie

Aby lepiej zmotywować się do ćwiczeń, warto trenować w dobrym towarzystwie. Wspólne wizyty ze znajomymi w klubie fitness lub na basenie mogą okazać się doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Aby powstrzymać zanik mięśni, warto postawić również na regenerację i systematyczny masaż. Dobry fizjoterapeuta potrafi zdziałać naprawdę niesamowite rzeczy.

 

Nie tylko ćwiczenia

Aby poprawić swoją kondycję, należy również dobrać odpowiednią dietę. Specjaliści w zakresie zdrowego odżywiania zalecają, aby przynajmniej raz w tygodniu uwzględnić w swoim jadłospisie świeże ryby morskie, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. To właśnie te kwasy znacznie spowalniają degenerację chrząstki stawowej i poprawiają ruchomość stawów. Należy również zrezygnować z wszelkich używek. Mowa przede wszystkim o papierosach, które mają niekorzystny wpływ na wielkość masy mięśniowej u osób starszych.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję