Jakie cechy mają osoby urodzone pod znakiem Skorpiona?

Opublikowano: 26-10-2020

Wróć do spisu artykułów


Słońce znajduje się w znaku Skorpiona od 23 października do 21 listopada. Skorpion to niewątpliwie jeden z najbardziej tajemniczych znaków Zodiaku. Postrzegany jest przede wszystkim jako wojownik, który potrafi przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Jakie są osoby urodzone pod znakiem Skorpiona?

 

Intensywne emocje

Skorpion to znak wodny. Ze względu na to, że woda może występować w różnych stanach skupienia, osoby związane z żywiołem wody mają z reguły bardzo skomplikowaną naturę. Stąd siła i gwałtowność obecnych w Skorpionie emocji. Skorpion pozostaje pod wpływem Marsa i Plutona, co wyjaśnia jego wojowniczy charakter. Szczęśliwy kolor Skorpiona to czerwień. Barwa ta symbolizuje wylaną na polu bitwy krew, ale również namiętność i zmysłowość.

 

Pracowitość i zaangażowanie

Skorpion jest pracowity i wytrwały. Napotkane przeszkody tylko motywują go do działania. Uparcie dąży do rozwiązania problemów, które występują zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nikt nie umie pracować tak wytrwale i intensywnie jak Skorpion. Czyni go to idealnym kandydatem do pracy w wielu zawodach. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jest dobrym fachowcem, dlatego lubi być doceniany i hojnie wynagradzany. Pragnie też wspinać się po szczeblach kariery i obejmować stanowiska kierownicze.

 

Spokój i dociekliwość

Skorpion nawet w największym stresie potrafi ze spokojem i opanowaniem ocenić sytuację. Dociekliwość i ogromna intuicja w połączeniu ze znajomością metod leczniczych oraz trzeźwym spojrzeniem na cudze dolegliwości sprawia, że Skorpion ma świetne predyspozycje do zawodu lekarza.

 

Siła i bezkompromisowość

Skorpion uważa, że cel uświęca środki. W swojej wytrwałości i uporze w dążeniu do niego nie zwraca uwagi na innych. Wyróżnia go bezkompromisowość. Uważa, że zawsze ma rację i nikt nie powinien stawać mu na drodze. Z drugiej strony wręcz cieszy się, że ma przeciwników, których może pokonać. Ma poczucie własnej siły i przeświadczenie o przewadze nad innymi. Nie uznaje tchórzostwa ani poddaństwa.

 

Tajemnicza osobowość

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona przeżywają wszystko bardzo intensywnie. Uczucia targają nimi praktycznie nieustannie. Skorpion potrafi jednak ukrywać swoje emocje i zachować spokój. Ludzie postronni nie mają pojęcia o tym, co dzieje się w głowie Skorpiona. Ma bardzo tajemniczą osobowość. Trudno odgadnąć, o czym myśli, ponieważ waży słowa i nie ujawnia zbyt wielu informacji o sobie. Często jest odbierany jako zimny i zdystansowany.

 

Trudny charakter

Skorpion obdarzony jest sporą empatią. Z łatwością odczytuje emocje innych. Potrafi w niechlubny sposób wykorzystać tę umiejętność i manipuluje innymi. Nierzadko ma obsesję na punkcie władzy i odczuwa potrzebę sterowania innymi ludźmi. Skorpion nigdy nie zapomina wyrządzonych mu krzywd. Należy jednak przyznać, że pamięta także o wyświadczonych mu przysługach.

 

Skorpion w relacjach miłosnych

Miłość jest dla Skorpiona jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Uparcie szuka odpowiedniego partnera życiowego. Pokona wszelkie przeciwności, aby przekonać do siebie wybrankę lub wybranka. Z pewnością obdarzy swoją drugą połowę szczerym i głębokim uczuciem.

 

Pod znakiem Skorpiona urodzili się m.in. Leonardo DiCaprio, Fiodor Dostojewski, Bill Gates, Grace Kelly, Diego Maradona, Ignacy Paderewski, Pablo Picasso, Julia Roberts, Theodore Roosevelt.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję