Jak walczyć z cellulitem?

Opublikowano: 07-09-2020

Wróć do spisu artykułów


Cellulit, znany również jako skórka pomarańczowa, jest dla wielu osób sporym problemem. Widoczne ślady w postaci zgrubień z tkanki tłuszczowej, tworzących się najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet na ramionach, nie prezentują się zbyt estetycznie. Na szczęście cellulit można powstrzymać lub znacznie zmniejszyć jego zasięg.

Powstawanie skórki pomarańczowej jest często efektem nieprawidłowej diety. Z tego względu warto zwrócić większą uwagę na to, jak się odżywiamy. W zbilansowanej diecie nie może zabraknąć składników odżywczych, które zapewniają organizmowi dobrą formę i zdrowie. W przypadku walki z cellulitem bardzo istotne w codziennym jadłospisie są witaminy oraz błonnik, zawarte m.in. w kaszach, ryżu, warzywach, żytnim pieczywie, owocach. Należy przede wszystkim ograniczyć wizyty w barach szybkiej obsługi oraz unikać słodyczy, słonych przekąsek i żywności przetworzonej. Nie jest również wskazane spożywanie napojów zawierających duże ilości cukru. Do picia, poza wodą niegazowaną, najlepsze będą herbaty (w tym owocowe i ziołowe), świeże soki, kompoty, yerba mate.

Dieta jest istotna, ale powinniśmy zadbać również o ruch. Ciało, któremu brak aktywności fizycznej, jest bardziej narażone na pojawienie się cellulitu. Ruch powinien być stałym elementem życia każdego człowieka, któremu zależy na zdrowiu, wyglądzie i dobrej kondycji. Nie chodzi o wielkie wyczyny i osiągnięcia sportowe, ale o zwykłą aktywność w postaci prostych ćwiczeń, jazdy na rowerze, biegania czy spacerów.

W przypadku cellulitu skuteczne są również zabiegi kosmetyczne. Usuwanie skórki pomarańczowej oferuje sporo gabinetów i klinik medycyny estetycznej. Aby zredukować cellulit, warto skorzystać z ich usług i poddać się np. mezoterapii igłowej lub bezigłowej, lipolizie lub drenażowi limfatycznemu. Na cellulit pomocne są również zabiegi kosmetyczne w postaci masaży z wykorzystaniem ultradźwięków lub lasera. Zazwyczaj konieczne jest ich powtórzenie i przeprowadzenie kilku sesji — efekt jest wówczas najbardziej zadowalający. Decyzję taką należy jednak podjąć po konsultacji ze specjalistą wykonującym zabieg, który oceni jego efektywność w zależności od kondycji skóry, widoczności cellulitu, stopnia jego zaawansowania i miejsca występowania.

Osoby, które z różnych powodów nie chcą się poddać zabiegom kosmetycznym, mogą przeciwdziałać tworzeniu się cellulitu w inny sposób. Istnieją domowe metody, skuteczne w walce ze skórką pomarańczową. Są to przede wszystkim różnego rodzaju masaże. Na ujędrnianie skóry bardzo dobrze wpływa użycie twardych szczotek lub specjalnych rękawic z ostrą powierzchnią. Przydatnym gadżetem mogą okazać się także chińskie bańki. Wiele osób zauważyło poprawę stanu skóry również po regularnym wykonywaniu domowego masażu z użyciem zmielonej kawy. Produkt ten wpływa na rozbijanie komórek tłuszczowych, dzięki czemu cellulit ulega redukcji. Specjaliści polecają też polewanie skóry zimną wodą pod wysokim ciśnieniem. Domowe sposoby na cellulit warto uzupełnić stosowaniem kosmetyków do ciała w postaci olejku, serum, balsamu lub kremu. Należy je wcierać w skórę systematycznie, najlepiej po każdym prysznicu i masażu.

Udostępnij:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję