No photo

Zwiedzaj ciekawe miejsca i szlaki z Małopolsce

Opublikowano: 07-06-2021

Wygaśnie: 20-10-2022


Udostępnij:
Napisz wiadomość

Opis

Podhale i Tatry to jedne z najchętniej odwiedzanych przez turystów zakątków Polski. Nic w tym dziwnego, Zakopane to z wielu względów miejscowość jedyna w swoim rodzaju i to na skalę europejską.

Dodajmy do tego walory przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego (przepiękne doliny i szczyty, malownicze górskie szlaki), trasy rowerowe, wyjątkową architekturę, profesjonalne narciarskie stoki oraz pyszną góralską kuchnię. A to dopiero początek opowieści o urokach regionu! Podhale cechuje się przywiązaniem do tradycji, mieszkańcy mają tu bardzo emocjonalny stosunek do elementów ludowych i folkloru, z którego przejawami będziecie się Państwo spotykać niemal na każdym kroku. Zapraszamy w fascynującą podhalańską podróż!

Za górami, za lasami… 

Podhale to prawdziwy raj dla miłośników obcowania z naturą i mekka turystów uwielbiających górskie wędrówki. Region podzielony jest na „Skalne Podhale” (którego południową granicę wyznacza m.in. Zakopane) i „Niżne Podhale”. Wzdłuż granicy Polski rozpościerają się Tatry, objęte ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Historyczną stolicą regionu jest Nowy Targ, z kolei najważniejszą i najchętniej odwiedzaną przez turystów miejscowością jest „zimowa stolica Polski” – Zakopane.

Piękno tatrzańskiego krajobrazu podziwiać możemy wybierając się na górskie szlaki, w tym te, które zwieńczone zostaną zdobyciem jednego z tatrzańskich szczytów – Kasprowego Wierchu, Giewontu lub Rysów - najwyższego szczytu w Polsce (2499 m n.p.m.). Pięknymi, górskimi widokami możemy się zachwycać korzystając z kolejki linowo-terenowej na Gubałówkękolejki linowej na Kasprowy Wierch oraz kolejki krzesełkowej na Butorowy Wierch. Z kolei doświadczeni turyści, dla których tatrzańskie szlaki nie mają żadnych tajemnic, mogą zmierzyć się z Orlą Percią – jednym z najtrudniejszych szlaków znakowanych w całych Tatrach. Wędrówkę po górach i dolinach ułatwia i urozmaica sieć malowniczo położonych tatrzańskich schronisk np. schroniska nad Morskim Okiem czy w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

 

Formularz kontaktowy

Aby móc wysłać wiadomość musisz być zalogowany

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję